Ticaret Hukuku

30/11/2020 fpeditor 0 Comments

İnsanların birbirleriyle olan ticari faaliyetlerinden dolayı yaşanan uyuşmazlıklar, hukuk alanında ayrı bir dalın oluşmasında etken olmuştur. Bugün ise Ticaret Hukuku sosyal hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Ticaretin ana unsurlarından olan anlaşmalar ve sözleşmeler önem arz eden evraklardır. Her bir sözleşme, anlaşma ve evrak Ticaret Hukuku’nun temelini oluşturur. Yapılan iş kadar öncesinde gerçekleştirilecek hukuki fizibilite de işin sağlıklı şartlarda tamamlanmasında etkendir.

Ticaret Hukuku Alanındaki Hizmetler

Ticaret hukuku alanındaki hizmetler: 

  • Ticari anlaşma ve sözleşmelerin düzenlenmesi ya da hazırlanması
  • Ticari anlaşmaların müzakere edilmesi ve taslak aşamalarındaki danışmanlık hizmetleri.
  • Ortak anlaşmaları, kredi anlaşmaları, imtiyaz, acentelik veya bayilik konusundaki sözleşmeler.
  • Kıymetli evrak, senet ve çek alacaklarının icra yoluyla tahsili.
  • Yönetim ve hizmet sözleşmeleri.
  • Şirketlerin yeniden yapılandırılması, sermaye artımı ve azaltmaları.
  • Tasfiye, genel kurul ve yönetim kurulu işlemlerinin gerçekleştirilmesi.
  • Şirket ana sözleşmesinin ve hissedarlar sözleşmesinin hazırlanması olarak özetlenebilir.

Ticaret Hukuku danışmanlık büromuz, iş alanınızda veya uyuşmazlık yaşadığınız konuda ticari hizmetlere has nitelikli bilgi ve birikimle hizmet vermektedir.

Ticaret Hukuku Davaları

Alanı sebebiyle ve öncesinde yapılan işlemlerde hız ve açıklık önem teşkil etmektedir. Hukuki bazda belirlenen süreler ve ticari faaliyetin gereklilikleri sebebiyle şeffaf bilgi aktarımı prensibiyle çalışılmalıdır. Ticari faaliyetlerde sözleşme başlangıcından itibaren hukuki danışmanlık alınması karşınıza çıkabilecek uyuşmazlıklarda hayati veya maddi kayıpların yaşanmaması adına önem teşkil etmektedir. Ticaret içerikli ilişkilerinizin hazırlık aşamasında, olası uyuşmazlıklarınızın mahkeme temsillerinde hukuk büromuzun hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Ticari uyuşmazlıklar işin alım anında yaşanan heyecanla hukuki danışmanlık beklentisi olmaksızın yapılan anlaşmalarda ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple mevzuata, işin gereklerine ve hukuki zemine hakim bir ekiple, tedbir alarak işin devam etmesini sağlamak en doğru karar olacaktır. Uzmanlık gerektiren sözleşme evresinin veya hukuki sürecin ehil olmayan kişiler tarafından ele alınması şirketinizi ve sizi yavaşlatacaktır.

Ticaret Hukuku alanında süre gelen tüm faaliyetlerinizi Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir avukatlarımız aracılığıyla yürütebilirsiniz. Türkiye genelinde hukuki hizmet talep edebilirsiniz. Uluslararası bazda çalışmalarınıza yönelik bilgi alabilir ya da planlamalarınızı ekibimizle gerçekleştirebilirsiniz.  Daimi suretle erişilebilir, çözüm odaklı uzman avukatlarımızla size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Şirketler Hukuku