Şirketler Hukuku

30/11/2020 fpeditor 0 Comments

Şirketler Hukuku, süregelen ticari faaliyetlerin düzenlenmesinde büyük önem taşımaktadır. Uluslararası ya da ulusal bazda faaliyetlerini yürüten şirketlerin tüm süreçlerinin hukuki olarak düzenlenmesi gerekmektedir. Faaliyetler öncesi ve uzlaşmazlık süresince danışmanlık e temsil hizmeti veren Filiz Erol Hukuk Danışmanlık, Türkiye genelinde online ve yüz yüze prensibinde yardımcı olmaktadır.

Ticaret Kanunu’nda düzenlenmiş olan şirketler beşe ayrılmaktadır.

Bunlar:

  • Adi ortaklık; en az 2 gerçek veya tüzel kişi tarafından kurulanlar.
  • Kollektif şirket; en az 2 gerçek kişi tarafından kurulanlar.
  • Adi komandit şirket; en az 1 komandite (sadece gerçek kişi) ve en az 1 komanditer (gerçek veya tüzel kişi) ortak tarafından kurulanlar.
  • Sermayesi paylara bölünmüş komandit şirket; en az 5 gerçek veya tüzel kişi tarafından kurulanlar.
  • Anonim şirket; en az 1 gerçek veya tüzel kişi tarafından kurulanlar.
  • Limited şirket; en az 1 veya en fazla 50 gerçek veya tüzel kişi tarafından, kurulanlar.

Tüm şirket seçenekleri hukuki süreçlerin düzenlenmesi ve yürütülmesi sorumluluğunu da beraberinde getirmektedir. Sözleşmeler, çekler, bonolar, poliçeler gibi evrakların düzenlenmesi ve takibi de bu süreçlerin vazgeçilmezleridir.

Tüm Şirket kategorilerinde destek ve uyuşmazlıklarınızda veya olası davalarınızda araştırma ve Avukat ekibimizle destek ermekteyiz.

Türkiye genelinde avukat ve danışmanlık hizmeti veren büromuzda şirketlere verdiğimiz hizmetler ise şu şekilde sıralanmaktadır.

Şirket esasları sözleşmesini hazırlamak, yapmak ve yapılmış olanlarda değişiklikler sağlamak.

Şirket yönetimi ile tüm davalarla ilgilenmek.

Şirketin yönetiminin Sermaye Piyasası Kanunu’na uygun biçimde yürütülmesine yönelik kontroller sağlamak.

Şirketler ve Ticaret Hukuku’na dair yapılan değişikliklere uygun hala getirilmesi.

Şirketler ve Ticaret Hukuku ya da diğer ilgili konularda hukuki sorunlarınız olduğunda avukatlarımız aracılığıyla sürecinizi değerlendirebilir ve uyuşmazlıklarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Filiz Erol Hukuk Danışmanlık olarak tüketici hak davalarınızda da destek hizmeti vermekteyiz. Alanında uzman ekibimiz ve yetkin avukatlarımız ile şirketler hukuku ve diğer tüm ticari davalarda tüm haklarınızı göz önünde bulundurarak hızlı ve en az veya zararınızın olmayacağı çabayla sizlere yardımcı olacaklardır. Avukatlarımız ve danışmanlarımız aynı zamanda davalarınızın takibini ve yürütülmesini sağlayacak, sizleri de süreçler hususunda düzenli olarak bilgilendireceklerdir.